Jdi na obsah Jdi na menu
 


 O hře

Hra se odehrává v roce 1191 našeho letopočtu a to přesně v období 3. křížové výpravy, ale také v naší budoucnosti. Ujmete se role Desmonda, který je zajmut podivnou organizací, která se pomocí jeho DNA snaží získat obrázky jeho genetické paměti. Desmond je sice jen obyčejný chlapík, ale jeho předkem byl obávaný zabiják Altair, který žil právě ve zmiňovaném období 3. Křížové výpravy, kde sloužil jako zabiják Assassinům. Nemusíte mít ovšem strach z nějaké fantasy akce budoucnosti, protože za Desmonda budete hrát opravdu jen velmi zřídka a po většinu času se ujmete právě role Altaira.

obrazek1  obrazek2  obrazek3Naučte se zabíjet aneb i opravdový mistr se někdy utne…

Hned na začátku hry kdy jste v podivné nazval bych to připravovací místnosti (něco jako v Matrixu mezi realitou a Matrixem) se naučíte základní ovládání. Osvojit si ho dá sice trošku práce, ale jak jinak se stát dobrým zabijákem… Ovšem vaše první mise v opravdovém středověku se vám vymkne z rukou a trest na sebe nenechá dlouho čekat. Vaše organizace Asasinů vás degraduje a vy se budete muset hodně snažit, aby jste se dostaly zpět k poměrně vysokému postavení, které jste ztratily.

Ubidays 07 Trailer (1:48)


Víme kdy, ale co KDE?

Hra samotná nám nabídne několik středověkých měst, jsou to Damašek, Jeruzalém, Akra a Masjaf a k nim přilehlý venkov. Scenérie těchto měst je opravdu nádherná a i venkov je propracovaný – potkáte zde vojáky, normální občany, ale také mnoho svých nepřátel. Vašimi hlavními nepřáteli jsou Templáři a věřte, že je jednodušší zabít 5 příslušníků městské stráže, než Templáře sedícího u věže a čekajícího na trofej z hlídky v podobě vaší hlavy!

Exclusive Templar Trailer (2:04)

 

Budete moci skákat po domech. Altair se dokáže chytit každého výstupku na stěně což při šplhání vypadá velice efektně, reálně (nestane se vám, že by jste lezly někudy kde se ve skutečnosti nemáte čeho chytit) a velice vám to pomůže, například když budete utíkat před strážemi, ale i v přesunu z místa na místo. Nemyslete si však, že když stráže běžící za vámi nemůžou/neumí šplhat tak jako vy, tak vás nedokáží doslova sundat ze zdi tím, že po vás budou házet kameny, nebo střílet lukem a stejně je tomu i když jedete na koni a ono dostat do hlavy kamenem není sama o sobě příjemná záležitost natož, když poté spadnete do houfu rozzuřených stráží…

obrazek4  obrazek5  obrazek6Kulomet, raketomet, granát!

Tak přesně s těmito zbraněmi se ve hře nesetkáte. Ovšem nemusíte se bát, že by jste své cíle zabíjely jen tak holýma rukama (avšak i to lze). Z arzenálu vašich zbraní by se daly jmenovat například kuš, vystřelovací bodák co máte připevněn na ruce, dýka, házecí nože a samozřejmě i meč pro klasické souboje. Nečekejte však, že s mečem v ruce a s několika nepřáteli proti sobě bude ukazovat Altair nějaké zázraky, je to především útočník ze zálohy a nejlépe mu jdou útoky, při kterých skutečně překvapí nepřítele a zasadí mu jednu smrtelnou ránu – samozřejmě že i s mečem to není žádné dřevo, ale bojovníka Jedi skutečně nečekejte a když proti vám bude stát skupinka nepřátel dejte se radši na útěk po střechách, nebo se ukryjte do nějaké té hromady slámy. A právě sláma je to co bude brzdit vaše skoky, existuje legenda že hašašíni prokazovali skokem do rokle svou oddanost, věrnost řádu a svojí odvahu a vývojáři Assassin´s Creed tuto věc přepracovaly, tak že když vylezete na nějakou vysokou věž, odkud se budete třeba rozhlížet po městě, nebo nějaký dům, ze kterého se přímo nabízí skok, tak pod tímto místem je šikovně připravena hromada slámy do které skočíte a která vám bude i již zmiňovaným úkrytem.

obrazek7  obrazek8  obrazek9Jednou ti to vrátím příteli

Ve hře taky budete muset využít pomoci měšťanů a to například už při vstupu do města, kde bude vašim úkolem osvobodit měšťana, který je terorizován skupinkou vojáku, on se vám za to odvděčí tím, že vám pomůže proklouznout do města v doprovodu modlících se mnichů (ovšem tato část se po čase stává monotónní a hře tato opakující se sekvence dosti škodí), ale měšťany nebudete zachraňovat jen před městem, ale také ve městě a tam se vám mohou odvděčit třeba zpomalením stráží, které vás budou pronásledovat!

obrazek10  obrazek11  obrazek12Dabing dotváří atmosféru

Hra je u nás v česku dodávána v kompletně českém dabingu a o něm nemůžu prohlásit nic jiného, než že je naprosto perfektní. Pod záštitou distributora (společnosti CENEGA) se na něm podílely tak zvučná jména jako například: Martin Stránský, Miroslav Táborský, Zdeněk Hruška, Jaromír Meduna a mnoho dalších…
Pokud bychom mluvili o hudbě ve hře, tak té se nedá taky absolutně nic vytknout a rovněž skvěle zapadá do hry. Za herní hudbu dokonce získal její tvůrce Jesper Kyd ocenění („Ocenění za nejlepší herní hudbu ve hře Assassin´s Creed“) a dokonce i nominaci za nejlepší ORIGINÁLNÍ hudbu ke hře Assassins Creed což myslím mluví za vše!

obrazek13  obrazek14  obrazek15Rozšíření oproti konzolím

PC verze nabídne oproti konzolovým několik vylepšení a příběh se stává zajímavějším a je tak částečně potlačeno nudné opakování typu sedni na koně, dojeď tam, zabij toho, udělej tamto a vrať se! Vylepšením máme na mysli nové druhy misí, které vám zpestří opakující se scénář. Jmenovitě například svobodné lezení a skákání po budovách, eskort informátora a třeba tiché zabíjení lučištníků, kterých je ve městech na střechách opravdu požehnaně. Tyto leč jednoduché miniquesty dokážou dát hře trochu jiný nádech a nabídnou tak poměrně zábavné odtržení od hlavní dějové linie.

HW nároky

S HW požadavky, které Assassin´s Creed klade na naše počítače to už tak růžové není, ovšem žádný extrém v podobě Crysis a hůře nenastává a hra potřebuje pro svůj plynulý chod na střední detaily řekl bych průměrný herní stroj. Pokud si ovšem hru plánujete zahrát na plné detaily připravte si počítač v podobě Dual Core CPU tikajícím na 2,2GHz (Intel Core 2 Duo, AMD A64 X2 4400+ a nebo lepší), dále pak alespoň 2GB operační paměti (což při jejich dnešních cenách není žádná velká investice), grafickou kartu s 512MB pamětí kompatibilní s DX10 a ShaderModel 3.0(i pro optimalní požadavky jsou podporované grafické karty GF6800/ATi X1600 a vyšší!) a nakonec 8 GB prostoru na pevném disku. Osobně pro maximální megalomanské vychutnání hry doporučuji alespoň 30“ LCD monitor na kterém hra vypadá opravdu úžasně a ještě více vás vtáhne do děje (ovšem na takovémto monitoru asi každá hra kromě Pacmana…)

Závěr

Kromě opakujících se úkolů a větším HW nárokům, kterými je však vykoupena úchvatná grafika nemám hře co vytknout a musím přiznat, že až do jejího dohrání sem jí hltal plnými doušky, protože tak zábavně vtáhnout do děje umí opravdu jen výjimečný titul a tím Assassins Creed rozhodně je!

Zaujalo vás Assassin´s Creed?! Objednejte si jej již NYNÍ za bezkonkurenční cenu 999Kč!!!

Autor: Viper

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

MELEŠ KRAVINY

(Šnedy, 19. 7. 2009 9:27)

BODY CO NENÍ SPRÁVNĚ:
1.NEM KUŠI
2.NEMÁ HÁZECÍ ALE VRHACÍ NOŽE
3.NEMÁ JEN JEDEN DRUH MEČE JSOU TAM ČTYŘI DRUHY A PŘI KAŽDÝM DRUHU ZÍSKÁTE NOVOU SCHOPNOST
4.NEMÁ VYSTŘELOVACÝ NŮŽ JMENUJE SE TO SKRYTÁ DÝKA
5.ZAPOMNĚL JSI TAM NAPSAT ŽE MÁ MÍSTO KUŠE KRÁTKOU DYÝKU TA MÁ DVĚ ŮROVNĚ 1 ÚROVĚN S DŘEVĚNÝM DRŽADLEM A 2 ÚROVEN MÁ JI CELOU Z OCELI
TOT VŠE DÁVEJ SI NA TO POZOR JÁ UŽ JSEM TO DOHRÁL TAK VÍM CO TÁM JE!!!